4
عضو دفتر مقام معظم رهبری در یزد:اسلام و قرآن مهم‌ترین پیوند دهندۀ ملّتهای ایران و افغانستان است . عضو دفتر مقام معظم رهبری و رئیس کمیتۀ دینی، عُلمائی و نخبگان پناهنده در ایران در چهارمین همایش کشوری افغانستان‌شناسی گفت: اسلام و قرآن مهمترین وجه اشتراک و پیوند دهندۀ مردم ایران و افغانستان است و دشمنان به دنبال تهی کردن این وجه اشتراک هستند.
به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، چهارمین همایش کشوری افغانستان شناسی روز دوشنبه 16 اسفندماه با حضور «آیت الله محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، «محمدعلی طالبی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، «حجت الاسلام والمسلمین اکبر فلاح نژاد» عضو دفتر مقام معظم رهبری و رئیس کمیته دینی، علمائی و نخبگان پناهندگان جمهوری اسلامی ایران، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی صالحی» معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، «سیوانکا دانابالا» نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، «نصیراحمد نور» سفیر افغانستان در ایران و مدیران‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانهای اصفهان، سیستان و بلوچستان، قم و یزد در سالن همایشهای تالار فرهنگیان یزد برگزار شد.
عضودفتر مقام معظم رهبری و رئیس کمیتۀ دینی، عُلمائی و نخبگان پناهنده در ایران در این همایش بیان کرد: دین اسلام پیوند عمیقی بین مردم ایران و افغانستان ایجاد کرده و قرآن کریم نیز عامل وصل است.
«حجت الاسلام والمسلمین اکبر فلاح نژاد» با بیان اینکه دشمنان و استکبار جهانی در تلاش برای بلعیدن سرمایه های کشورها هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه قدرت اسلام چنین اجازه ای به آنان نمی دهد، تلاش می کنند از غفلت برخی مسلمانان استفاده کرده و به اهداف شوم خود برسند.
وی تصریح کرد: برای دشمنان اسلام، ایرانی، سوری یا افغانستانی تفاوتی ندارد زیرا مسلمانان را بزرگترین خطر برای خود می دانند.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح نژاد افزود: دشمنان هوشیاری و وحدت ملت‌های مسلمان را بر نمی‌تابند و به همین دلیل نیز به اختلافات میان این ملت‌ها دامن می‌زنند.
عضودفتر مقام معظم رهبری از آیه‌های قرآن مجید به عنوان تابلوهای هدایت بشر یاد کرد و گفت: ایمان و نماز شرط رستگاری است و اگر می‌خواهیم به سعادت برسیم، از کتاب خدا غافل نشویم که همانا مسیر رستگاری را برای مسلمانان و انسان‌های آزاده دنیا مشخص کرده است.
رئیس کمیته دینی، علمایی و نخبگان پناهندگان خطاب به مهاجران افغانستان در ایران گفت: آغوش گرم
ایران و به ویژه مردم مهمان نواز استان یزد برای پذیرایی از شما گشوده شده و باید در راستای تقویت برادری تلاش کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح‌نژاد در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: ملت ایران بتواند در برخورد و رفتار با مردم دوست و همسایه خود و ملّت افغانستان، حدیث «الجّار ثمّ الدّار» حضرت زهرا (س) را به شایستگی عمل کند.
گفتنی است در ادامه این همایش، ضمن رونمائی از نرم افزار آثار برگزیدگان چهارمین همایش کشوری افغانستان شناسی، از برگزیدگان این همایش در رشته های حفظ و قرائت قرآن، هنری، فرهنگی و ورزشی با اهدای تندیس جشنواره و لوح تقدیر تجلیل شد.
 
منو