اخبار
1395/12/18 چهارشنبه سفیر افغانستان در ایران:خدمات جمهوری اسلامی ایران به مهاجران بی‌نظیر است . سفیر کشور افغانستان در ایران در چهارمین همایش افغانستان شناسی با اشاره به وجود بیش از سه میلیون پناهندۀ افغانستانی در ایران گفت: خدماتی که جمهوری اسلامی ایران به مهاجران افغانستان ارائه می‌کند در نوع خود بی‌نظیر است.
سفیر کشور افغانستان در ایران در چهارمین همایش افغانستان شناسی با اشاره به وجود بیش از سه میلیون پناهندۀ افغانستانی در ایران گفت: خدماتی که جمهوری اسلامی ایران به مهاجران خارجی ارائه می‌کند در نوع خود بی‌نظیر است.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، چهارمین همایش کشوری افغانستان شناسی روز دوشنبه 16 اسفندماه با حضور «آیت الله محمدرضا ناصری»نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، «محمدعلی طالبی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، «حجت الاسلام والمسلمین اکبر فلاح نژاد» عضو دفتر مقام معظم رهبری و رئیس کمیته دینی، علمائی و نخبگان پناهندگان جمهوری اسلامی ایران، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی صالحی» معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، «سیوانکا دانابالا» نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، «نصیر احمد نور» سفیر افغانستان در ایران و مدیران‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانهای اصفهان، سیستان و بلوچستان، قم و یزد در سالن همایشهای تالار فرهنگیان یزد برگزار شد.
سفیر افغانستان در ایران در این همایش با بیان اینکه در دو ماه گذشته شاهد برگزاری سه نشست مهم در مورد مهاجران افغانستانی در ایران بودیم، ادامه داد:  دین، تاریخ، فرهنگ و تمدن دو ملت ایران و افغانستان را نقاط مشرکت دو کشور دانست و بیان کرد: افغانستان شناسی به معنای ایران شناسی است.
سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران اقوام و مشاهیر مشترک ایران و افغانستان را از جمله نقاط مشترک این دو کشور عنوان کرد و افزود: دوکشور ایران و افغانستان در امتداد و مکمل همدیگر هستند.
سفیر افغانستان در ایران ادامه داد: در ایران خدماتی به مهاجران ارائه می شود که در نوع خود بی‌نظیر بوده و این نشان از وجود روحیه نوع دوستی و احساس مسئولیت جمهوری اسلامی ایران در قبال مردم دنیاست.
احمد نور در پایان سخنان خود با بیان این که نزدیک به سه میلیون افغانستانی در ایران ساکن هستند.
نسخه قابل چاپ
منو